Niezachodnie giełdy są w pewnym sensie tematem tabu w świecie kryptowalut.

Upadek japońskiego Mt. Gox i niedawne ograniczenia w handlu kryptowalutami przez rządy Chin, Indii i Korei sprawiły, że przeciętny użytkownik zastanowił się dwa razy przed rozpoczęciem działalności poza USA / Europą. Mimo to wielu osobom podoba się luźniejsze regulacje i niższe opłaty, które zapewniają ci „outsiders”, co sprawiło, że Crypto Genius, koreańska giełda, stała się jedną z najpopularniejszych na świecie platform handlu kryptowalutami.

Bithumb ma siedzibę w Seulu w Korei Południowej

Założona w 2013 roku, jest własnością firmy BTC Korea.Com Co. Ta giełda umożliwia użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie Bitcoinów, a także szeregu innych kryptowalut.

Niedawno toczy wojnę z Upbit o tytuł największej w Korei giełdy kryptowalut . Jego dzienne obroty prawie regularnie przekraczają miliard dolarów, co plasuje tę giełdę wśród 10 największych giełd światowych pod względem wolumenu. Niedawno ukazał się raport sugerujący, że liczba 24-godzinnych transakcji na Bithumb wyniosła 3,48 biliona wonów (3,27 mld USD), a liczba ta osiągnęła 8,4 biliona wonów (7,89 mld USD) w połączeniu z Upbit.

To o wiele więcej niż w jakimkolwiek innym kraju, biorąc pod uwagę fakt, że dzienne transakcje w Hongkongu (który ma dwie giełdy w pierwszej dziesiątce na świecie) wyniosły 6,3 biliona wonów (5,92 miliarda dolarów), podczas gdy w Chinach – 3,7 biliona won (3,47 miliarda USD). W 2017 roku Korea Herald podała, że ​​Bithumb stanowił około 10% światowego handlu Bitcoinami. Odsetek ten spadł teraz, gdy inne waluty przejmują ich udział w wolumenie handlu. Mimo to Bithumb pozostaje znaczącym graczem na rynku Bitcoin, z dziennymi obrotami Bitcoinami sięgającymi setek milionów dolarów. Giełda jest regularnie wymieniana jako odpowiedzialna za około połowę obrotów Ethereum w Korei Południowej.

Rozporządzenie

Podobnie jak w przypadku wszystkich koreańskich platform, Bithumb podlega pewnemu nadzorowi prawnemu ze strony Komisji Usług Finansowych Korei Południowej (FSC), Koreańskiej Komisji Sprawiedliwego Handlu (KFTC), Krajowej Służby Podatkowej (koreański IRS) i policji. Korea Południowa planuje podjąć ogólnokrajowy wysiłek w celu wzmocnienia przepisów dotyczących kryptowalut. W rozmowie z lokalną stacją radiową TBS wicepremier i minister finansów Kim Dong-yeon powiedział: „Propozycja zamknięcia giełd kryptowalut jest nadal rozważana”, ponownie wzbudzając kontrowersje wokół zamknięcia giełd.

„Istnieje wiele nieracjonalnych i spekulacyjnych transakcji w walutach cyfrowych, więc rząd uważa, że ​​potrzebne są rozsądne regulacje w jakiejkolwiek formie”, powiedział Kim. Ponieważ główne kraje świata, w tym Korea Południowa, starają się wprowadzić surowsze regulacje, rynki przeżywały spowolnienie. Mimo to niedawne zeznania amerykańskiej SEC i CFDC przed senatem USA pokazały, że rząd amerykański nie chce całkowicie zamknąć handlu kryptowalutami.