Bitcoin trafia w 1T w rozliczeniu w 2020 roku, podczas gdy Stablecoins zyskuje na czasie.

Bitcoin osiągnie 1 bilion dolarów w rozliczeniu w 2020 roku, podczas gdy stabilcoiny już widziały swój największy rok w historii. Baza pieniężna stabilcoinów wzrosła o 3,8 miliarda dolarów.

Kryptocurrency publicznych blockchains będzie pracować w tym roku więcej niż kiedykolwiek wcześniej i już przekroczyła 1,3 biliona dolarów, według danych firmy analitycznej Messari. Firma podała 21 lipca, że dane pokazują, iż Bitcoin (BTC) zdołał osiągnąć 712 miliardów dolarów w rozliczeniach do tej pory w tym roku, podczas gdy Ether (ETH) wynosi 147 miliardów dolarów.

Sieć Ethereum, która obsługuje stabilne monety, w tym lidera rynku cap Tether (USDT), udało się dodać dodatkowe 423 miliardy dolarów do jego całkowitego wolumenu. Wzrost łącznej wartości transakcji stabilcoinów jest dość oczywisty, zwłaszcza jeśli spojrzymy na pierwsze siedem miesięcy 2020 roku, które przekroczyły ubiegłoroczną sumę 337 mld dolarów i 146 mld dolarów w 2018 roku.

W analizie, wolumeny stabilcoinów odpowiadają dwóm obecnym trendom. Pierwszy z nich to związana z COVID-19 panika na rynkach finansowych. W ostatnim kwartale ilość pieniądza w obiegu wzrosła o 3,8 mld dolarów po wzroście o 2,4 mld dolarów w poprzednim kwartale.

Większość tego wzrostu pochodziła z wyżej wspomnianego Tetheru. Obecnie stanowi on ponad 10 miliardów dolarów z pułapu rynkowego stabilnych monet o wartości 12 miliardów dolarów. Analiza mówi, że „sam USDT może bardzo szybko przewyższać Bitcoin Code jako dominująca waluta na publicznych łańcuchach blokowych.“

Jako przykład mamy sUSD, wprowadzony przez Synthetix w styczniu, i Binance Stablecoin (BUSD), który rozpoczął handel we wrześniu ubiegłego roku. Oba te żetony wykazały silny wzrost w wartościach względnych. Jednakże, mają one kilka sposobów, aby przejść przed złapaniem Tether, Bitfinex-linked stabilcoin, który jest w obiegu od 2014 roku.

Ethereum Passes Bitcoin w Daily Settlement Value

Messari mówi, że ogólny rekord rozrachunku to stabilne i stałe wykluczenie koncepcji, że waluty kryptograficzne nie mogą walczyć z systemami prawnymi jako środek płatniczy.

Sprawozdanie mówi:

„Wiele osób uważa, że łańcuchy blokowe zawiodły jako systemy płatnicze. Typowy argument brzmi: „nie można kupić filiżanki kawy z Bitcoinem, dlatego zawiódł jako system płatności“. Zgodnie z tą linią argumentu, waluty kryptograficzne takie jak Bitcoin i Ether również cierpią na skrajną zmienność, przez co nie mogą służyć jako nośniki płatności. Obie przesłanki nie są całkowicie niedokładne, ale wniosek jest definitywny. W rzeczywistości jest to około 1,3 biliona dolarów źle.“

Badacz Ryan Watkins twierdził, że było to niewłaściwe skorelowanie łańcuchów blokowych z sieciami płatniczymi takimi jak Visa. Lepszą korelacją byłyby parasolowe systemy rozliczeń domeny fiat, takie jak Fedwire.

Watkins dodał, że dane rozliczeniowe dodają kolejne pióro w czapce Ethereum, która od pewnego czasu jest głównym publicznym łańcuchem blokowym dla stabilnych monet.

Powiedział:

„Ethereum stanowi ponad 65% wszystkich wyemitowanych stabilcoinów, i ponad 85% wartości transakcji stabilcoinów“.

Zniesienie zależności od Fiata

Płatności konsumenckie w walucie kryptograficznej są nadal bezpieczne w fazie wykrywania. Wiele tradycyjnych opcji stanowi „pomost“ do fiata, podobnie jak np. karty debetowe w kryptowalutach.
Te i wszystkie inne opcje, które opierają się na ekonomii fiata, są również przedmiotem zawirowań ze względu na scentralizowaną kontrolę nad podstawową infrastrukturą.

Wspomnijmy tylko o rozliczeniu niemieckiej Wirecard na początku tego miesiąca, które na krótko doprowadziło do zaprzestania działania europejskich kart debetowych w kryptowalutowych walutach.

Zdecentralizowane kryptowaluty, a w szczególności Bitcoin, mają uniemożliwić kontrolę aktywności sieci przez osoby trzecie.